pátek 31. října 2014

ANO nabádá k obcházení zákona

V pořadu "máte slovo" z 30.10.2014 s M. Jilkové zaznělo od pana Stropnického přímo nabádání k podvodu před jím navrhovaným zákonem.

Jakmile byl pan Stropnický (navrhovatel zákona, zástupce vlády) konfrontován s odporem a s argumenty, jak je jeho návrh nesmyslný, argumentuje tím, že zákon lze obejít buď výmluvou ne nějakou nemoc, nebo etický, nebo náboženský odpor k vojsku.

Obhajování správnosti zákona tím, že při drobném podvodu se přeci můžete ustanovením tohoto zákona vyhnout je přímo nabádání k podvodu před zákonem. Bohužel současní politici považují podvádění spíše za normu, než za protizákonné jednání.

Navíc v další větě velmi nevýrazně a opatrně zmiňuje, že takové etické a náboženské odmítnutí bude třeba odpracovat v podobě náhradní vojenské služby, jakési otrocké práci pro stát.

Povinná vojenská služba - naučí, nebo vystaví mladé lidi šikaně. Skutečné použitelné vojáky z nich stejně neudělá. Nabourá člověku jeho kariérní a vzdělávací postup, zhorší jeho postavení na trhu práce z důvodu nejistoty, kdy bude naverbován.
Náhradní vojenská služba - nabourá člověku jeho kariérní a vzdělávací postup, zhorší jeho postavení na trhu práce z důvodu nejistoty, kdy bude poslán na tuto nucenou práci. V náhradní vojenské službě se mladí naučí jen flákat.

Silně protestuji proti obnovení této nesvobodné praxe, zavedení povinných vojenských odvodů. Státu to nic zásadního nepřinese. Je to jen nástroj jak učit obyvatele poslouchat stát, který místa aby lidem sloužil, tak se lid snaží tvrdou rukou zákona ovládat a naučit držet hubu a poslouchat.

Žádné komentáře:

Okomentovat