neděle 15. března 2015

Svobodní vyvažují politické váhy.

Jsme moc radikální? Vyplatí se nás volit?

Libertariánská politická filosofie se může zdát moc radikální. Hodně lidí si nedovede představit, že by najednou všichni za sebe měli nést plnou zodpovědnost. Že by se stát o občany nestaral na každém kroku, že by si každý měl myslet, na to, jak si zajistit živobytí, že by se měl částečně podílet na úhradě vzdělávání, jako za investici do sebe a do svích dětí.

Řada lidí na to není připravena. Tuší, že je to správný směr, ale raději by změny jen pozvolné. Spíš by chtěli ze současné levicové smršti jen přibrzdit. Rádi by o kousek větší zodpovědnost za sebe sama a o kousek víc svobody, aby se zas mohli volně nadechnout a třeba začít podnikat, nebo se jen nebát, že za každou věcí, kterou udělají se možná skrývá nějaký zákaz,nebo regulace.

Je bláhové si myslet, že zvolíme-li do parlamentu libertariány (Stranu svobodných občanů), tak se rázem změní všechny zákony a život v této zemi bude obrazem našeho programu. Musely bychom v parlamentu dosáhnout 51% a to se zatím nikomu nepovedlo a asi hned tak nepovede, i když ANO někdo o tom sní.

Problém, je že současné strany a tím i parlament jsou téměř výhradně pro regulace zákazi a snižování zodpovědnosti a snižování možnosti svobodně nakládat se svím životem. Chtějí řídit téměř vše od našeho chování po naše myšlení.

Libertariáni - Svobodní by se chtěli stát proti váhou. Pokud si za protiváhu zvolíte stranu s méně razantními názory na svobodu a odpovědnost člověka, bude tato strana stát jen na půlce vah a váhy se vždy převáží do leva k regulacím a zákazům. Budeme li my Svobodní na konci druhé strany politický vah, máme výrazně větší šanci váhy přiklonit do rovnovážného stavu.

Na jedné straně vah je ČSSD a KSČM. Uprostřed přešlapuje většina současných stran ANO, ODS, TOP 09, KDU-ČSL. Na druhém konci vah by stojí zatím slabí Svobodní.

Jsme pro Vás příliš radikální?

Nevadí, Jsme i pro vás skvělou volbou, která pomůže vyvážit politiku a vrátit ji do rovnovážného stavu.

Pokud se bojíte volit radikální názory na svobodu, Zvolíte politické strany ve středu, kteří bohužel na vyvážení politiky mají jen pra malí vliv. Výsledkem je výhra těch, kteří vás chtějí ovládat a řídit každý váš krok, každou vaši myšlenku.

politické vahy

Žádné komentáře:

Okomentovat